Derby Pomorza ponownie dla Kwidzyna! MMTS wygrywa w Gdańsku

2 груд. 2023 |

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn ponownie triumfują w Derbach Pomorza! Po wygranej w Kwidzynie tym razem pokonali Energę Wybrzeże Gdańsk również na wyjeździe. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zwyciężyli 26:22, a kluczem do wygranej okazał się znakomity początek drugiej połowy w wykonaniu kwidzynian. Dodajmy również, że MVP spotkania został Łukasz Zakreta, którego udane interwencje (45 proc.) napędzały grę kwidzynian w tym spotkaniu.

Kwidzynianie znakomicie rozpoczęli to spotkanie i po trafieniach Leona Łazarczyka i Patryka Grzenkowicza prowadzili w Gdańsku 3:1. Przewaga gości nie trwała jednak długo.  Już minutę później,  po trafieniach Mateusza Jachlewskiego i Jakuba Będzikowskiego, gdańszczanie doprowadzili do wyrównania. Co więcej do końca pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu, a poszczególnym drużynom udawało się maksymalnie odskoczyć rywalowi na 2 bramki. Dodajmy jeszcze, że wynik końcowy pierwszej połowy (12:12) ustalił  gol Wiktora Jankowskiego zdobyty w 30 minucie tego spotkania.

Wszystko zmieniło się po przerwie. MMTS ponownie udanie rozpoczął grę, jednak tym razem kwidzynianie byli bardziej konsekwentni w swych poczynaniach. Świetnie między słupkami interweniował Łukasz Zakreta, co miało swoje przełożenie w ofensywie gości. MMTS skutecznie stał również w obronie. Wystarczy powiedzieć, że przez 18 minut drugiej odsłony meczu gospodarze zdobyli zaledwie 2 bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki w tym czasie rzucili aż 10 bramek, odskakując rywalom na bezpieczną przewagę.

Po 48 minutach gry MMTS prowadził w Gdańsku 22:14 i wydawało się, że pewnie kroczy po zwycięstwo w tym spotkaniu. Gdańszczanie przełamali jednak swój kryzys i próbowali odrobić straty. Wybrzeże zdołało wówczas rzucić  5 bramek przy jednym trafieniu Kwidzyna (Wiktor Jankowski), co pozwoliło gospodarzom na zmniejszenie istniejącej różnicy do 4 goli - 23:19. Na więcej nie pozwolili jednak kwidzynianie. Co więcej gra się wyrównała i wypracowana różnica utrzymała sie do końca spotkania. Wynik przypieczętował gol Mateusza Jachlewskiego zdobyty w ostatniej minucie meczu, jednak z wygranej w Derbach Pomorza w tym sezonie ponownie ciszyli się kwidzynianie.

 

Energa Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:26 (12:12)

Wybrzeże: Poźniak, Bedoui - Powarzyński 2, Pieczonka 2, Peret 3, Stępień, Siekierka 1, Milicević 1, Jachlewski 5, Papaj 2, Zmavc, Będzikowski 2, Domagała, Papina 4, Niedzielenko.

Rzuty karne: 3 bramki/ 6 rzutów

Kary: 6 minut (Powarzyński, Pieczonka, Zmavc)

MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 8, Łazarczyk 5, Guziewicz, Wawrzyniak 3, Welcz 1, Jarosz, Kosmala 1, Malczak, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 2, Jankowski 5, Lewczyk.

Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Kary: 4 minuty (Jankowski, Malczak)