Kwidzynianie liczą na pierwsze ligowe punkty

18 лют. 2023 |

Dla graczy MMTS Kwidzyn starcie z Ostrovią może mieć spore znaczenie. Wszak właśnie z Ostrowa pochodzi obecny szkoleniowiec kwidzyńskiego klubu, a w pierwszym meczu właśnie w starciu z beniaminkiem PGNiG Superligi udało się wywalczyć pierwsze ligowe punkty.

Dla graczy MMTS Kwidzyn starcie z Ostrovią może mieć spore znaczenie. Wszak właśnie z Ostrowa pochodzi obecny szkoleniowiec kwidzyńskiego klubu, a w pierwszym meczu właśnie w starciu z beniaminkiem PGNiG Superligi udało się wywalczyć pierwsze ligowe punkty.

Dodatkowo po 15 seriach Ostrovia Ostrów Wielkopolski plasuje się na VIII pozycji, a więc tuż przed zespołem z Kwidzyna. Na swoim koncie zgromadzili 20 punktów (7 zwycięstw i 8 porażek), mając na swym koncie o jedno zwycięstwo (3 punkty) więcej od podopiecznych trenera Bartłomieja Jaszki. W pierwszym spotkaniu tych zespołów górą byli czerwono-czarni, którzy wygrali w Ostrowie Wielkopolskim 25:23 (12:16). Kwidzynianie odnieśli wówczas swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, a spora zasługa w tym Roberta Kamyszka, który rzucił wówczas aż 8 bramek. W zespole Ostrovii po 5 bramek zdobyli natomiast: Kamil Adamski oraz Bartłomiej Tomczak.

Jak będzie tym razem? Na pewno beniaminek PGNiG Superligi okrzepł już w rozgrywkach ligowych i jest groźny dla każdego rywala. Runda rewanżowa póki co jest odwrotnością tego co ostrowianom udawało się uzyskać w pierwszej rundzie. Najpierw gracze Ostrovii przegrali w Szczecinie 30:28 (w pierwszej rundzie wygrali u siebie 27:26), a w kolejnym spotkaniu pokonali u siebie Energę MKS Kalisz 29:25 (w pierwszym spotkaniu górą byli kaliszanie 28:27). Warto podkreślić, że w tym ostatnim spotkaniu gracze Ostrowa Wielkopolskiego prowadzili przez niemal całe spotkanie, a znakomite spotkanie rozegrał Ksawery Gałek, który rzucił kaliszanom aż 9 bramek. Poza nim skutecznie zagrała także dwójka, która punktowała także w meczu z Kwidzynem: Bartłomiej Tomczak – 5 bramek oraz Kamil Adamski – 4 bramki. Zważywszy, że pierwszy pojedynek: MMTS – Ostrovia wygrali kwidzynianie w rewanżu należy spodziewać się trudnej przeprawy. Warto dodać, że na wyjeździe Ostrovia wygrała póki tylko dwukrotnie (w Opolu i Piotrkowie Trybunalskim), natomiast kwidzynianie dwukrotnie triumfowali na własnym terenie (w meczach ze Szczecinem i Opolem). Zapowiada się więc niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie.

Przypomnijmy, że mecz obędzie się w sobotę, 18 lutego 2023 r. o godz. 19.00, a poprowadzi go para sędziowska z Płocka: Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota. Transmisję na żywo z kwidzyńskiej hali pokaże natomiast portal www.emocje.tv