MMTS podejmuje Opole – kwidzynianie czekają na zwycięstwo we własnej hali

15 лют. 2024 |

Corotop Gwardia Opole to kolejny rywal MMTS Kwidzyn, którego czerwono-czarni podejmować będą we własnej hali. Mecz odbędzie się w niedziele, 18 lutego o godz. 16.00, a poprowadzi go para sędziowska: Mariusz Marciniak - Piotr Radziszewski. Spotkanie „na żywo” pokaże natomiast portal www.emocje.tv

Opolanie plasują się obecnie na VIII miejscu w tabeli Orlen Superligi. Na swoim koncie zgromadzili 26 punktów, na które składa się 9 zwycięstw oraz 11 porażek. Podopieczni trenera Bartosza Jureckiego wyprzedzają tym samym Kwidzyn o 3 ligowe punkty (MMTS zajmuje X miejsce z dorobkiem 23 pkt.), więc punkty zdobyte w starciu tych zespołów mogą być niezwykle cenne.

Co ciekawe, po lutowym wznowieniu rozgrywek, gwardziści spotykali się niemal z tymi samym rywalami co MMTS. Najpierw Opole wygrało w Puławach 34:31, po czym nieznacznie przegrali na własnym boisku w starciu z ARGED Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wlkp. - 26:27. W ostatnim spotkaniu Gwardia przegrała natomiast z Orlen Wisłą Płock - 40:21.

MMTS rozpoczął z kolei od efektownej wygranej w Piotrkowie Trybunalskim - 38:21, aby w kolejnych meczach przegrać u siebie z Azotami Puławy - 29:31 oraz na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp. - 31:32.

W korespondencyjnym pojedynku nieco lepiej wypada tutaj Gwardia, ale dopóki piłka w grze możliwe jest wszystko. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie kwidzynianie zremisowali w Opolu 27:27, jednak w rzutach karnych musieli uznać wyższość rywali – 3:2. Prawdziwą zmorą kwidzynian w tamtym spotkaniu był Piotr Jędraszczyk, który rzucił dla swojego zespołu aż 12 bramek. Po stronie MMTS najskuteczniejszym zawodnikiem był natomiast  Mateusz Kosmala – 8 trafień.

Dodajmy, że najskuteczniejszymi strzelcami Gwardii są: wspomniany już Piotr Jędraszczk - dziewiąty strzelec Orlen Superligi (90 bramek w 18 meczach) oraz Mateusz Wojdan (74 bramki w 20 spotkaniach). Mówiąc o silnych stronach Opola nie można zapominać również o Adamie Malcheru w bramce oraz byłym zawodniku MMTS: Antonim Łangowskim. W ostatnich meczach znakomicie zagrał także 20-letni skrzydłowy Daniel Jendryca, który Ostrovii rzucił 6 bramek, a w meczu z wicemistrzami Polski zdobył 7 bramek (w tym 2 z rzutów karnych). Czy właśnie oni będą stanowić największe zagrożenie w Kwidzynie? Wszystko okaże się na boisku.

Przypominamy mecz odbędzie się 18 lutego (niedziela) o godz. 16.00. Spotkanie MMTS Kwidzyn – Corotop Gwardia Opole oglądać można na portalu www.emocje .tv, jak również w aplikacji mobilnej.