MMTS zmierzy się z niepokonaną Orlen Wisłą Płock

22 лют. 2024 |

Po wygranej z Opolem kwidzynian czekają dwa arcytrudne starcia z uczestnikami Ligi Mistrzów. Już w piątek, 23 lutego o godz. 20.00, podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zagrają na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock. Mecz poprowadzi para sędziowska: Michał Orzech - Robert Orzech, spotkanie "na żywo" obejrzeć będzie można na portalu www.emocje.tv

Orlen Wisła Płock to jeden z liderów Orlen Superligi, wicemistrz Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów. Po 21 serii spotkań ligowych znajduje się jednak na czele rozgrywek, wyprzedzając zespoły z Kielc oraz Zabrza. Nafciarze mają na swym koncie komplet 21 zwycięstw (63 pkt.) i o 3 punkty wyprzedzają znajdującą sie tuż za nimi Industrię Kielce (60 pkt.). Kwidzynianie, plasujący się aktualnie na VIII miejscu (26 pkt.)tracą do płocczan aż 37 pkt.!

To przepaść, ale też większa mobilizacja przed rywalizacją z niepokonanym jak dotąd zespołem.

-Trzeba wyjść i walczyć. Walczyć przede wszystkim o zwycięstwo, bo naturą sportowca nie jest, żeby wychodzić na mecz i chcieć się tylko dobrze zaprezentować, ale naturą sportowca jest, że wychodzisz po to, żeby wygrać i tak będziemy chcieli zrobić w Płocku – podkreśla Michał Potoczny, rozgrywający MMTS Kwidzyn.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych zespołów Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 34:15 (15:8). Szaleli wówczas skrzydłowi Nafciarzy. Michał Daszek, który rzucił wówczas kwidzynianom aż 10 bramek, a 6 kolejnych dorzucił Przemysław Krajewski. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszymi zawodnikami byli natomiast: Patryk Grzenkowicz i Filip Wawarzyniak, którzy mieli na swym koncie po 3 trafienia.  Jak będzie w rewanżu okaże się już 23 lutego.

W ostatnim meczu ligowym Nafciarze wygrali na wyjeździe z Energą MKS Kalisz 32:19 (13:8) i ponownie najskuteczniejszym graczem był Michał Daszek - 6 bramek. Po 5 trafień zdobyli natomiast: Tomas Piroch, Gergo Fazekas i Przemysław Krajewski. Wcześniej podopieczni trenera Xaviera Sabate rozbili u siebie Corotop Gwardię Opole 40:21 (21:15). Niesamowite spotkanie rozegrał wówczas Przemysław Krajewski, który rzucił rywalom aż 10 bramek (w tym 3 z rzutów karnych)!

Przypominamy, że mecz Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn oglądać można na portalu www.emocje.tv (spotkanie oglądać można również w aplikacji mobilnej).