Gol Roberta Kamyszka zapewnił MMTS wygraną nad Lubinem

19 lis 2023 | Mecze

Początek meczu był dość chaotyczny. Patrząc na sytuacje bramkowe kwidzynianie powinni rozpocząć to spotkanie od prowadzenia 4:1. Błędy gospodarzy oraz udane interwencje Damiana Procho sprawiły jednak, że graczom MMTS nie udało sie odskoczyć rywalom. Zamiast tego w 6 minucie mieliśmy remis, a chwilę później na jednobramkową przewagę wyszedł zespół Zagłębia – 2:3.

Fot. Mateusz Falkiewicz/ MMTS Kwidzyn

W 10 minucie, po golu Pawła Krupy, goście prowadzili już 3 bramkami – 3:6 i wydawało się, że lubinianie znaleźli sposób na czerwono-czarnych. Kwidzynianom udało się jednak poprawić grę i już w 15 minucie, po golu Ryszarda Landzwojczaka, mieliśmy remis 8:8. Od tego momentu obserwowaliśmy już wyrównane spotkanie, w którym obie ekipy miały swoje problemy w ataku na bramkę rywali. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się minimalną przewagą Kwidzyna – 12:11. W końcowych sekundach goście mogli jeszcze wyrównać, ale po desperackim rzucie do pustej bramki gospodarzy piłka trafiła w słupek.

Po przerwie kwidzynianom dość szybko udało się powiększyć istniejącą przewagę do 3 bramek  – 17:14. Następnie jednak trafiali już wyłącznie lubinianie. Seria 4 bramek z rzędu pozwoliła drużynie Zagłębia nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na skromne prowadzenie – 17:18. Dominację gości przerwał jednak gol Alana Guziewicza, po czym kibice byli świadkami twardej rywalizacji „bramka za bramkę”.

W 56 minucie, po golu Leona Łazarczyka, kwidzynianom udało się odskoczyć rywalom na 2 trafienia – 23:21. Zagłębie szybko jednak wyrównało po precyzyjnych rzutach Michała Bekisza i wydawało się, że mecz mogą zakończyć rzuty karne. Na 19 sekund przed końcem, przy remisie 25:25, trener Bartłomiej Jaszka poprosił jednak o czas dla swojego zespołu. Uwagi trenera okazały się na tyle skuteczne, że Robertowi Kamyszkowi udało się znaleźć drogę do bramki, a zdobyty gol przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Fot. Mateusz Falkiewicz/ MMTS Kwidzyn

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 26:25 (12:11)

MMTS: Zakreta – Grzenkowicz 4, Łazarczyk 3, Kamyszek 8, Guziewicz 1, Wawrzyniak 1, Welcz, Kosmala 3, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 3, Chałupka, Jankowski 1, Lewczyk 1.

Rzuty karne: 3 bramki/ 4 rzuty

Kary: 12 minut (Landzwojczak x 3, Chałupka x 2, Cherkashchenko)

Zagłębie: Procho, Schodowski – Stankiewicz 5, Hlushak 2, Krupa R. 1, Moryń 1, Krupa P. 3, Krysiak 1, Drozdalski 1, Bekisz 7, Iskra 4, Pedryc, Rutkowski.

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

Kary: 8 minut (Stankiewicz, Moryń, Bekisz, Iskra)