Kwidzynianie rozbici przez Orlen Wisłę Płock

2 kwi 2023 |

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. Początkowo kwidzynianie starali się jednak dotrzymywać kroku płocczanom. Mecz rozpoczął się od trafień Tina Lucina i Przemysława Krajewskiego, na co kwidzynianie odpowiedzieli golem Michała Potocznego. Niestety w miarę wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze 5 minut meczu.

Od wyniku 4:3 dla gospodarzy wydarzenia na parkiecie zdominowali już Nafciarze, którzy w kolejnych minutach rzucili 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Jakuba Szyszki (karny). W efekcie w 12 minucie gry Orlen Wisła prowadziła na swoim terenie 10:4, a po kwadransie gry przewaga gospodarzy wzrosła do 7 trafień – 13:6. To jednak nie koniec, bo przez kolejne 10 minut czerwono-czarni zdołali zdobyć zaledwie 4 bramki (Michał Potoczny i Wiktor Jankowski) przy 7 trafieniach wiślaków. Po 24 minutach gry Orlen Wisła prowadziła już zatem z kwidzynianami 20:10. Na tym zakończyła się jednak ofensywa płocczan. W końcówce pierwszej połowy graczom MMTS udało się nieco zmniejszyć straty do gospodarzy i do szatni goście schodzili ze stratą 9 bramek do rywali – 23:14.

Niestety druga połowa to pokaz siły ze strony wicemistrzów Polski. Już w pierwszych minutach płocczanie rzucili 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gości (Filip Wawrzyniak). W efekcie Nafciarze prowadzili już 28:15. Na tym się jednak nie skończyło i w kolejnych minutach podopieczni trenera Xaviera Sabate rzucili kolejnych 10 bramek przy tylko dwóch trafieniach MMTS (Nikodem Kutyła). Po 45 minutach gry kwidzynianie przegrywali już zatem 17:35. Rozpędzeni Nafciarze w kolejnych minutach niestety konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Już 3 minuty później gospodarze prowadzili różnicą 20 bramek – 38:18. W 55 minucie przewaga wzrosła natomiast do 23 trafień – 45:22, a ostatecznie gra zakończyła się 24-bramkowym zwycięstwem wicemistrzów Polski. Warto podkreślić, że jest to najwyższe zwycięstwo odniesione w tym sezonie PGNiG Superligi.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 48:24 (23:14)

Orlen Wisła: Garcia Biosca, Jastrzębski – Daszek 2, Lucin 9, Piroch 2, Sroczyk 7, Serdio 7, Susnja 1, Michałowicz 2, Fazekas 3, Krajewski 3, Perez Arce 3, Dawydzik, Zhitnikov 2, Kosorotov 7.

Rzuty karne: 6 bramek/ 6 rzutów

Kary: 8 minut (Michałowicz x 2, Susnja, Lucin)

MMTS: Zakreta, Dudek, Chruściel – Kornecki, Grzenkowicz, Orzechowski, Peret, Kutyła 4, Majewski, Wawrzyniak 2, Potoczny 4, Nastaj 1, Szyszko 6, Jarosz 1, Landzwojczak 3, Jankowski 3.

Rzuty karne: 3 bramki/ 4 rzuty

Kary: 10 minut (Kornecki, Orzechowski, Kutyła, Landzwojczak, Jankowski)