Kwidzynianie wygrywają 29. Memoriał R. Matuszaka w Głogowie

7 sie 2023 |

W tegorocznym głogowskim Memoriale Ryszarda Matuszaka wzięły udział cztery zespoły. Poza gospodarzami do rywalizacji przystąpiły zespoły z Zabrza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kwidzyna. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki w swym pierwszym spotkaniu zmierzyli się z Chrobrym Głogów. Już w pierwszej połowie czerwono-czarni wypracowali bezpieczną przewagę, schodząc do szatni przy prowadzeniu 21:12. Po wznowieniu gry gospodarze starali się zmniejszyć rozmiar strat, jednak goście nie wypuścili już prowadzenia ze swoich rąk. Ostatecznie MMTS wygrał 31:26 i w finale zmierzył sie z Ostrovią Ostrów Wlkp., która w swoim meczu pokonała Górnika Zabrze 29:25 (17:19).

 Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki po raz kolejny sprawdzili sie zatem na tle zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Po porażce w Kwidzynie tym razem górą byli czerwono-czarni prowadzeni do boju przez świetnie dysponowanego w tym spotkaniu Łukasza Zakretę. Już do przerwy MMTS prowadził 18:15, a po zmianie stron przewaga kwidzynian wzrosła do 5-6 bramek. W końcówce Ostrovii udało się jednak nieco zmniejszyć rozmiar strat, jednak mecz zakończył się triumfem czerwono-czarnych. Zwycięski puchar za triumf w 29. Memoriale Ryszarda Matuszaka kwidzynianie zabrali więc do domu.

Warto dodać, że to nie jedyne nagrody dla czerwono-czarnych w tej imprezie.  Łukasz Zakreta wybrany został najlepszym bramkarzem oraz najlepszym zawodnikiem głogowskiego turnieju. Nagroda indywidualna trafiła także do Igora Malczaka, który jako najmłodszy zawodnik turnieju otrzymał puchar rodziny Matuszaków. Najlepszym zawodnikiem w kwidzyńskiej drużynie uznano natomiast Leona Łazarczyka.

Klasyfikacja końcowa 29. Memoriały R. Matuszaka:

1.MMTS Kwidzyn

2.ARGED Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

3.Chrobry Głogów

4.Górnik Zabrze