MMTS spróbuje powstrzymać Tarnów i najlepszego strzela PGNiG Superligi

24 mar 2023 |

Starcie MMTS Kwidzyn i Grupy Azoty Unii Tarnów to przede wszystkim pojedynek dwóch zespołów znajdujących się w podobnej sytuacji. Obie ekipy mają bowiem na swym koncie po 8 zwycięstw oraz 11 porażek. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały plasują się jednak na VII miejscu, a więc dwie pozycje wyżej, niż kwidzynianie. Wynika to z tego, że tarnowianie aż czterokrotnie kończyli spotkania rzutami karnymi. Raz zwyciężyli, a trzykrotnie mecze te kończyły się porażkami, skąd i tak wyciągali po jednym punkcie. W efekcie Kwidzyn w ligowej tabeli traci do Tarnowa 3 punkty.

W rundzie rewanżowej tarnowianie grają jednak różnie. Przegrali pojedynki z Górnikiem Zabrze – 21:31, Orlen Wisłą Płock – 33:26 i Sandrą SPA Pogonią Szczecin – 28:27. Komplet punktów zdobyli natomiast w starciach z Zagłębiem Lubin – 30:24 oraz Piotrkowianinem Piotrków Tryb. – 30:27.

W ostatniej kolejce tarnowianie stoczyli natomiast zaciętą walkę z Energą MKS Kalisz. Do przerwy przegrywali 12:15, po czym w końcówce meczu doprowadzili do remisu. W rzutach karnych górą byli jednak kaliszanie, którzy wygrali ten element gry 6:5. Warto zaznaczyć, że tarnowian do boju prowadził Taras Minotskyi, który rzucił wówczas 7 bramek. O dwa trafienia mniej na swym koncie miał natomiast Kesuke Matsuura.

Na pewno powstrzymanie Tarasa Minotskyiego będzie jednym z kluczowych aspektów dla kwidzynian. Warto zwrócić uwagę, że rozgrywający Grupy Azoty Unii Tarnów to obecnie najskuteczniejszy zawodnik PGNiG Superligi. W 19 spotkaniach rzucił aż 134 bramki, zatem średnio w każdym spotkaniu rzuca ok. 7 goli. Kolejnym superstrzelcem tarnowian jest Paweł Podsiadło, który plasuje się na VIII pozycji w tej klasyfikacji z dorobkiem 90 bramek zdobytych w 18 spotkaniach. Najskuteczniejszy w kwidzyńskim zespole jest natomiast Michał Potoczny, który na swym koncie zgromadził 79 bramek zdobytych w 19 spotkaniach (XVI m w klasyfikacji strzelców).

Warto przypomnieć, że pierwsze spotkanie Grupy Azoty Unii oraz MMTS Kwidzyna zakończyło się minimalnym zwycięstwem kwidzynian. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wygrali wówczas w Tarnowie 25:26 (13:14). W zespole tarnowian brylował Taras Minotskyi – 8 bramek oraz Paweł Podsiadło – 4 bramki. W drużynie MMTS 7 bramek zdobył Michał Potoczny, a po 4 dołożyli: Robert Kamyszek i Jakub Szyszko.

Jak będzie w rewanżu rozegranym w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej okaże się w niedzielę, 26 marca. Przypomnijmy, że początek meczu planowany jest o godz. 15.00, a mecz na żywo oglądać będzie można na portalu www.emocje.tv