Znamy terminarz na sezon 2022/23!

27 lip 2022 |

PGNiG Superliga ogłosiła terminarz na sezon 2022/23. Czarno-czerwoni swoje zmagania w kolejnym sezonie rozpoczną od wyjazdu do… Gdańska, a więc już w 1 serii spotkań czekają nas Derby Pomorza.

PGNiG Superliga ogłosiła terminarz na sezon 2022/23. Czarno-czerwoni swoje zmagania w kolejnym sezonie rozpoczną od wyjazdu do… Gdańska, a więc już w 1 serii spotkań czekają nas Derby Pomorza.

W 2 serii spotkań MMTS zmierzy się we własnej hali z brązowym medalistą sezonu 2021/22 – zespołem KS Azoty-Puławy. Ciekawie zapowiada się również mecz 3 serii, kiedy to czarno-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem PGNiG Superligi – ARGED KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 3 września.

Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w dniach 10-12 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Handballowych emocji jednak nie zabraknie, bowiem kibice będą w tym czasie trzymać kciuki za biało-czerwonych, którzy powalczą w Mistrzostwach Świata organizowanych w Polsce i Szwecji. Turniej odbędzie się w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Inauguracja II rundy planowana jest na 4 lutego, a ostatnia seria meczów PGNiG Superligi odbędzie się w dniach 20-21 maja 2022 roku. Po niej poznamy ostateczny kształt tabeli, w tym drużynę, która zostanie Mistrzem Polski oraz zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie gra w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie. 

Najważniejsze terminy sezonu 2022/23 PGNiG Superligi:  

– 3 września: rozpoczęcie rozgrywek 

– 10/12 grudnia: ostatnia seria rozgrywek I rundy  

– 4 lutego: początek II rundy   

– 20/21 maja: ostatnia seria rozgrywek II rundy

Najlepsze mecze w TVP Sport 

Dwa najciekawsze starcia w każdej serii PGNiG Superligi będą transmitowane na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl. Pozostałe spotkania pokaże internetowa telewizja Emocje.TV.

Skróty meczów, relacje live oraz wyniki śledzić można w aplikacji mobilnej PGNiG Superligi, która jest dostępna w Google Play oraz App Store. Kibice znajdą tam również szereg informacji o składach i ciekawostki na temat swoich ulubionych drużyn.