Znowu karne! MMTS remisuje i przegrywa w rzutach z 7 metra

10 paź 2023 |

Początek meczu był dość wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymała się jednak tylko do 11 minuty i stanu 6:6. Wówczas znakomitą serię odnotowali gospodarze, którzy zdobyli 4 bramki z rzędu i szybko wyszli na prowadzenie 10:6. Kwidzynianie zdołali jednak uporządkować swoją grę. Co więcej zrobili to na tyle skutecznie, że przy świetnej dyspozycji Łukasza Zakrety,  zdominowali grę już do końca pierwszej połowy. Dodajmy, że od 19 minuty czerwono-czarni zdobyli 9 bramek przy zaledwie 2 trafieniach Opola, w efekcie schodząc na przerwę przy trzybramkowym prowadzeniu – 12:15.

Niestety po przerwie gospodarze, prowadzeni przez aktywnego i skutecznego Piotra Jędraszczyka, szybko odrobili straty. Po 4 bramkach z rzędu Gwardia wyszła nawet na prowadzenie 16:15. Kwidzynianie próbowali walczyć. Dzięki trafieniom Mateusza Kosmali, w 40 minucie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie w tym spotkaniu – 17:19. Niestety gospodarze odrobili straty już 2 minuty później. Co więcej do końca spotkania wynik oscylował wokół remisu i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi niż 1-2 bramki.

Na 3 minuty przed końcem meczu MMTS wyszedł na prowadzenie po serii trafień Patryka Grzenkowicza – 24:26. Niestety w końcówce po stronie MMTS trafił jedynie Boogdan Cherkashchenko, natomiast w zespole Gwardii ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Piotr Jędraszczyk. Jego trzy bramki dały gospodarzom wyrównanie oraz pewny ligowy punkt.

Mecz rozstrzygnąć musiały zatem rzuty karne. Dla kwidzynian to już prawie zmora, bo MMTS kończył rywalizację w ten sposób już po raz czwarty. Ostatecznie w serii rzutów karnych górą byli gospodarze, którzy wygrali ten element gry 3:2. Gwardia zainkasowała zatem 2 punkty, a podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wyjechali do Kwidzyna z wywalczonym 1 punktem.

Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 27:27 (12:15) – k. 3:2

Gwardia: Malcher, Ałaj – Jędraszczyk 12, Sosna 2, Wojdan 2, Łangowski 3, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 2, Kawka 1, Milewski1, Monczka 2, Wandzel, Chychykalo 2, Jendryca.

Rzuty karne: 6 bramek/ 6 rzutów

Kary: 12 minut (Wojdan x 2, Jędraszczyk, Kawka, Milewski, Chychykalo)a

MMTS: Zakreta 1, Matlęga – Grzenkowicz 5, Łazarczyk, Kamyszek 3, Wawrzyniak 2, Welcz 1, Jarosz, Kosmala 8, Malczak, Landzwojczak 1, Cherkashchenko 4, Jankowski 2, Lewczyk.

Rzuty karne: 2 bramki/ 2 rzuty

Kary: 16 minut (Kamyszek x 2, Landzwojczak x 2, Wawrzyniak, Welcz, Jarosz, Cherkashchenko)